Отборът на Монтана 2003 надигра Рилски спортист с 68:59 (13:17, 24:12, 12:16, 19:14) като домакин в зала „Монтана“ в среща от седмия кръг от втория етап (Първа тройка) в първенството на България по баскетбол за жени.

Победата бе трета от пет мача за Монтана 2003 в този етап от шампионата, докато Рилски спортист записа пето поредно поражение.

Двата състава изиграха интересен сблъсък, а гостите затрудниха вицешампионките преди воденият от старши треньора Николай Господинов състав да стигне до победата в последните минути.

Баскетболистите на Рилски спортист взеха 4 точки преднина в края на първата част при 17:13. В средата на втора част домакините изравниха и със серия от 8:0 в края на първото полувреме дръпнаха с 37:29. Тимът на Монтана 2003 задържа водачеството в третия период, но състезателките на старши треньора Маргарита Маринкова не се предадоха и намалиха изоставането си до 4 точки при 45:49 преди финалните 10 минути. С поредица от 5 безответни точки Рилски спортист поведе с 57:56 в средата на последната четвърт, но домакините отвърнаха със серия от 7:0 за 63:57 и до края не изпуснаха преднината си.

Габриела Николова и Шерин Сътерланд реализираха по 17 точки за Монтана 2003. Николова добави 8 точки и 2 асистенции, а американката Сътерланд овладя внушителните 19 борби и подаде 2 асистенции. Валерия Алексиева завърши с 12 точки, 3 борби и 3 асистенции за домакините, които бяха без Анджелика Митрашинович.

За Рилски спортист Моника Борисова отбеляза 15 точки и 2 борби, а Деница Манолова се отчете с 14 точки и 15 борби.

На 4 март отборът от Самоков ще приеме Берое, а на 18 март Монтана 2003 ще гостува в Стара Загора.