Монтана 2003 победи като гост Берое в Стара Загора с 80:65 в дербито на женското баскетболно първенство и записа четвърти пореден успех за сезона.

Възпитаничките на Стефан Михайлов натрупаха преднина във втората и в третата част, след като първите десет минути бяха равностойно и завършиха 21:21.

След силна игра в третата част гостенките поведоха с 63:48 преди финалната четвърт, в която беше записана и най-голямата им преднина от 17 точки (80:63) след тройка на Дебора Филипова 36 секунди преди сирената.

Най-полезна за тима от Монтана беше Акийла Майз с 18 точки и 10 борби, Снежана Алексич добави 16 точки и 8 борби. Димана Макариева се отчете с 13 точки и 7 борби, а Виктория Стойчева отбеляза 11 точки.

За Берое Гергана Иванова реализира 21 точки, Карина Константинова вкара 13 точки, а с 12 завърши Теодора Динева.

В друга среща от кръга Академик (Пловдив) надделя над гостуващия Черно море Одесос с 83:73 и записа първи успех за сезона. Пловдивчанки обаче са изиграли само два мача, а Монтана 2003 води в класирането с четири успеха от четири срещи.

За победителките се отличи Анна Римпова с 22 точки и 13 борби, 20 точки вкара Гергана Минчева, а Весела Минчева завърши с 12 точки, 14 борби и 8 асистенции.

Зехра Салим и Ива Димова играха по 40 минути за Черно море, като Салим записа 28 точки и 12 борби, а Димова - 16 точки.