Защитаващият титлата си отбор на Монтана 2003 победи гостуващия Берое Стара Загора със 76:71 в първия мач от финалната серия на женското баскетболно първенство на България. Играе се до три успеха от пет двубоя, а втората среща е утре отново в Монтана. Домакините стигнаха до победата след силна игра през второто полувреме, а гостенките определено може да съжаляват, тъй като на почивката водеха с 15 точки - 42:27.

Баскетболистките на Монтана 2003 имаха аванс от 17:15, но съперничките им направиха серия от 9:0 и спечелиха първата част с 24:17. Старозагорки водеха и през втората част, а на почивката имаха аванс от 15 точки. Домакините изиграха силно второ полувреме и направиха обрат, въпреки че последните минути бяха доста драматични.

1:33 минути преди края отборът на Берое водеше със 71:69 след кош и един наказателен удар на Милена Томова, но до края не успя да вкара нов кош. Шампионките направиха 72:71 след тройка на Цветомира Шаренкапова 66 секунди преди сирената.

След това Шаренкапова вкара четири наказателни удара за крайното 76:71.

За победителките Шаренкапова завърши с 20 точки, 7 борби и 8 асистенции. 20 точки и 11 борби добави и капитанът Димана Георгиева, а Виктория Стойчева се отличи с 15 точки и 8 борби.

За Берое 16 точки наниза Карина Константинова, 15 добави Милена Томова, с 12 се отчете Гергана Иванова, а с 11 - Виолина Кочева./БТА