Монтана 2003 победи като гост Левски с 63:60 (12:18, 19:14, 15:7, 17:21) точки в дербито от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

В класирането Левски е на трето място с 15 точки, а Монтана 2003 - на пето място с 14 точки. Лидер е Дунав (Русе) с 16 точки.

Възпитаничките на Стефан Михайлов водеха в резултата до почивката. В началото на мача "сините" поведоха с 9 точки - 16:7, но след 20 минути игра имаха аванс от една точка – 32:31. Гостенките направиха обрат в началото на третата част след две поредни тройки на Ивелина Вранчева. Баскетболистките на Левски вкараха само един кош за пет минути, а преди финалните 10 минути Монтана 2003 водеше със 7 точки - 46:39.
В последната четвърт преднината на тима от Монтана достигна 11 точки - 63:52 четири минути преди края.

Последва серия от 8:0 за Левски до сирената, но домакините така и не успяха да стигнат до победата.

За Монтана Наталия Топалова-Шопова се отчете с 16 точки и 8 борби, 14 точки реализира Камелия Михалкова, а 12 - Радмила Нешева-Димитрова. За Левски с 26 точки и 8 борби се отличи Хуанита Уърд, а по 10 точки добавиха Петя Джамбазка и Агнеса Дойчинова.