Дунав Еконт Експрес победи Миньор с 72:68 в първа среща от баскетболното първенство на България за жени.

В първата четвърт /13:21/ играта показа динамика, амбиция и противопоставяне между двата отбора с повече самочувствие в гостенките. Първите 5 минути резултатът бе 6 :12. Откроиха се добри прояви на Радмила Нешева от Миньор.

Във втората четвърт играта се обърна - Дунав Еконт Експрес се върна на терена и натрупа преднина за целия мач.

Изравняването 23:23 дойде в 5-ата минута на втората четвърт след наказателни удари поради нарушение на Ренета Дикова. Русенските момичета подобриха защитата си, а Миньор показа безидейна игра, но Нешева и Светла Асенова успяваха да създават напрежение срещу Дунав Еконт Експрес. Полувремето завърши 39:29.

През третата четвърт Даниел Бъргин от Дунав си вършеше добре работата в центъра и се запази предимството на Дунав Еконт Експрес - 58:51. В последната четвърт двата отбора разнообразиха играта си, стана оспорвано и срещата завърши с разлика едва 4 точки.