Миньор и Берое 07 ще определят в трети мач последния полуфиналист в женското ни баскетболно първенство. Единствено четвъртфиналният сблъсък между тези два състава стигна до равенство 1:1 победи и съперниците ще се срещнат в решителна битка в понеделник от 17.30 часа в Перник, като победителят ще се изправи срещу шампиона Дунав на полуфиналите.

Перничанки водеха в серията с 1:0 успеха, но тимът на Берое воден от екс-националния ни селекционер Георги Божков надви Миньор със 72:70 точки в реванша в Стара Загора. В края с два точни наказателни удара се прояви популярната американка Латаша Байърс, която завърши с 24 точки и 15 борби. За Берое се отличи и Катя Кордова, която бе най-резултатна с 27 точки, от които 4 тройки. За Миньор Радмила Нешева отбеляза 21 точки.

Дунав, ЛукОйл Нефтохимик и Монтана 2003 нямаха проблеми във вторите си срещи от четвъртфиналите и с по 2:0 победи се класираха за следващата фаза. Русенки спечелиха като гост на НСА със 109:31 точки, бургазлийки биха Славия с 95:62 точки, а носителките на Купата на България за 2009-та година Монтана се справиха с Рилски спортист в Самоков с 93:64 точки.

Едната полуфинална двойка вече е ясна – ЛукОйл Нефтохимик срещу Монтана 2003, а срещите започват на 7-ми май.