Шампионът Лукойл Академик разби Балкан (Ботевград) със 109:84 (24:19, 33:21, 20:30, 32:14) в мач от последния 32-и кръг на редовния сезон в мъжкото баскетболно първенство на България:

Така студентите завършиха първата част от кампанията без загуба и си осигуриха домакинско предимство за плейофите.

Балкан пък остана на трета позиция в крайното класиране за редовния сезон.

Перо Антич беше най-полезен за домакините с 27 точки и 6 борби. Ристе Стефанов се отличи с 24 точки и 6 асистенции, а добави Ненад Чанак 17 точки и 5 борби.

За гостите от Ботевград силен мач изигра Павле Боликовач с 25 точки, Иван Лилов вкара 17, а Дуейн Мортън прибави 15 точки.

Първата част премина равностойно, но през вторите 10 минути Лукойл успя да дръпне в резултата и се оттегли на почивка при 57:40.

Гостите играха активно през третата четвърт и успяха да стигнат до 62:69 в 28-ата минута, а разликата се запази до края на частта.

В началото на последната четвърт Балкан дори намали пасива си до 5 точки при 72:77, но след това Лукойл увеличи оборотите и методично стигна до разгром с 25 точки разлика.