Отборът на Лукойл Нефтохимик победи драматично гостуващия Дунав Еконт с 97:95 след две продължения (17:17, 20:14, 9:20, 23:18, 10:10, 18:16) в последния мач от 18-ия кръг на женското баскетболно първенство.

Така двата отбора се изравниха на върха на класирането, но русенки останаха на върха заради по-добри показатели в директните двубои.

Домакините започнаха по-добре и дръпнаха с 5:0, като не позволиха на съперничките си да отбележат кош почти три минути.

До края на първата част обаче русенки намериха играта си и успяха да изравнят за 17:17.

Тимът на Дунав дори стигна до пълен обрат до средата на втората четвърт при 25:21, но след серия от 14:4 в последните четири минути бургазлийки се оттеглиха на почивка при 37:31 в своя полза.

В 22-ата минута авансът на Лукойл Нефтохимик нарасна до 42:35, но до края на третата част русенки доминираха изцяло и отново реализираха пълен обрат след нова серия от 16:4.

В началото на последната четвърт Дунав увеличи преднината сидо 56:48, но последваха силни изяви на домакините, които стигнаха до 63:63 две минути преди края.

Анджела Тисдейл можеше да донесе победата на бургазлийки, но пропусна единия от двата изстреля от наказателната линия и така се стигна до продължение при 69:69.

В допълнителното време Лукойл стартира серия от 6:0 за 81 секунди, но русенки отвърнаха с 10 безответни точки и 1:12 минута преди края отново поведоха с 79:75.

Бургазлийки отново изравниха за 79:79, а 10 секунди преди сирената Шаръл Алън пропусна да донесе успеха на Дунав и се стигна до второ продължение.

Двубоят продължи крайно оспорвано, а кошът на Татяна Лихтарович 14 секунди преди края се оказа решаващ.

Даниела Петева можеше да изравни 4 секунди преди сирената, но пропусна и така Лукойл стигна до победата.

За домакините най-полезна беше Вера Перостийска 22 и 9 борби. Лихтарович добави 20 точки и 14 борби.

За Дунав Даниел Бърджин се отличи с 25 точки и 12 борби, а Наталия Ануфриенка завърши с 19.