Шампионът Лукойл Академик се наложи над гостуващия Балкан със 71:66 (35:27) в мач от четвъртия кръг на мъжкото баскетболно първенство.

"Студентите" останаха на върха на класирането с пълен актив от 8 точки, а ботевградчани допуснаха първо поражение за сезона, но запазиха второто си място със 7 точки.

Домакините стартираха силно и в началото на третата четвърт имаха аванс от 15 точки при 63:48.

Балкан отвърна и 7 минути преди края дори успя да обърне до 55:52. В следващите три минути и половина, обаче, шампионите направиха серия от 12:4, с което отново поведоха в резултата с 64:59 и до края не допуснаха обрат.

Филип Виденов беше най-резултатен за успеха с 22 точки, а резeрвата Желко Шакич се отличи с 18 точки и 9 борби.

Марко Бъркич беше най-добър за гостите с 19 точки и 11 борби.

Спартак Плевен се изкачи на четвърта позиция също със 7 точки след успех над гостуващия Левски със 76:70 (40:36).

Домакините имаха известно предимство през първото полувреме, но в третата част столичани се активизираха и стигнаха до обрат, за да стартират последната четвърт с преднина от 54:50. "Сините" запазиха аванса си до 66:62, но серия от 12:2 точки за около четири игрови минути позволиха на плевенчани да обърнат 31 секунди преди финалната сирена до 74:68, което се оказа решаващо.

Александър Груев се отличи с 21 точки и 8 борби за Спартак, а Милован Савич завърши с 19 точки и 17 борби.

Капитанът на Левски Павел Иванов беше най-резултатен за тима с 20 точки, а Александър Янев завърши с 12 точки и 11 борби.

Берое се наложи над Черноморец със 70:61 (35:27) след 13 точки на Николай Николов и 9 точки и 17 борби на Остън Барнс.

За бургазлии най-добър с 16 точки и 8 борби беше капитанът Константин Коев.

Рилски спортист пък отнесе с 94:68 (46:28) гостуващия Ямбол, който все още търси първи успех в кампанията.

Франк Търнър се отличи с 14 точки и 6 асистенции за самоковци, а Милян Пупович от гостите беше най-добър в мача с 31 точки и 13 борби, но това не беше достатъчно./БТА