Баскетболистките на Лукойл Нефтохимик (Бургас), носителки на купата на България, се реваншираха за разгромната загуба във втория мач на финалната серия за титлата срещу Дунав Еконт (Русе) и след победа 61:52 точки намалиха резултата в серията на 1:2 победи.

Напрежението от фиаското в Русе преди дни рефлектира върху поведението на бургазлийки и те догонваха в резултата до 26-та минута. Тогава русенки имаха аванс между 5 и 8 точки. В края на третата четвърт домакините упражниха силен натиск и поведоха с 51:43. Защитата и борбата под коша окончателно решиха спора в тяхна полза в последната четвърт.

Зорница Костова вкара 16 точки, а Радостина Славова добави 13 за домакините. Камелия Михалкова се отчете с 12.

Ударното трио на гостенките от Русе завърши със следния актив - Светла Асенова с 15 точки, Петя Джамбазка с 14 и Диана Найденова с 10.

Четвъртият мач е отново в Бургас утре. В серията се играе до три победи от пет мача.