Баскетболистите на ЛукОйл Академик постигнаха 23-тата си поредна победа във вътрешния ни шампионат след успех с 93:64 точки над втория във временното класиране Левски.

Сините” не намериха начин да се противопоставят на „студентите” и гостите контролираха срещата в зала „Триадица” през цялото време. Още в средата на втората част шампионите дръпнаха с 22 точки разлика. На почивката ЛукОйл Академик водеше с 49:34, а в края на третата четвъртина с 24 точки – 74:50. Най-голямата разлика пък стигна 29 точки, а играчите на Левски, които бяха далеч от високото си ниво, не поведоха нито веднъж.

Македонецът Перо Антич отново бе най-резултатен за „студентите” с 25 точки и 9 борби, а с 15 точки се отчете Чавдар Костов, който започна като титуляр. Наставникът Желко Лукаич обаче остави на пейката в началото капитана Тодор Стойков, който завърши с 8 точки и 3 асистенции. Двубоят изгледа и новото попълнение на шампионите Харис Муйезинович.

За Левски Станислав Славейков вкара най-много – 16 точки, а американецът Роб Престън реализира 10. Добре се включи младокът Христо Захариев завършил с 8 точки.

Загубата бе 8-ма за „сините”, които имат в актива си и 15 победи до момента. Двубоят пък бе генерална репетиция за ЛукОйл Академик преди първата среща от 1/16-финалите за Купа УЛЕБ следващия вторник срещу Вентспилс.