Баскетболните шампиони от ЛукОйл Академик записаха 16-та победа в Националната лига, след като спечелиха гостуването си в Самоков. „Студентите” нямаха особени проблеми срещу третия в класирането Рилски спортист и надвиха домакините с 80:53 точки. След загубата от Левски преди седмица шампионите излязоха пределно мотивирани срещу тима от Самоков, като дръпнаха още в самото начало.

ЛукОйл Академик натрупа аванс от 8 точки още след първите 10 минути – 20:12, а на почивката резултатът бе 43:36 точки, като Рилски спортист успя да стопи малко от разликата, която на моменти бе повече от 10 точки.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, като ЛукОйл наложи волята си и владееше събитията в срещата. След серия от 12:4 точки за 5 минути гостите стигнаха до 55:40, а малко преди края на частта авансът им премина 20 точки при 68:47.

Последната четвърт стартира при резултат 68:49 точки, а баскетболистите на Рилски спортист отбелязаха едва 4 точки до финалната сирена. След 53:70 точки домакините изпитваха проблеми в атака и не успяха да вкарат нито един кош в последните 7:34 минути на срещата. За Рилски спортист това бе седмо поражение след 17 двубоя.

Състезателите на ЛукОйл Академик демонстрираха отличен процент при стрелбата от средно разстояние, като реализирах 31 от 38-те си опита, макар да нямаха същата успеваемост при стрелбата от тройката – 4/21. Най-резултатен за „студентите” беше американският гард Андре Оуенс с 16 точки и 4 борби. Ламонт Мак добави добави 15 точки и 7 борби, а хърватинът Бруно Шундов завърши с 14 точки, 6 борби и 3 асистенции.

За домакините от Рилски спортист Филип Вукосавлевич бе най-резултатeн с 12 точки и 3 борби, а Христо Захариев добави 10 точки, 3 борби и 5 асистенции.

В следващия кръг ЛукОйл Академик приема Евроинс Черно море, а Рилски спортист гостува на Балкан в Ботевград.