Шампионите от Лукойл Академик спечелиха поредна победа в баскетболното първенство, надигравайки Черно море Еврохолд във Варна със 111:93.

Домакините започнаха отлично мача и набързо поведоха с 8:0. След това обаче шампионите се разиграха и с пет безответни атаки поведоха в резултата. Убедителната игра на Лукойл продължи и гостите нанизаха общо 31 точки през първата четвърт.

Втората четвърт бе равностойна, а двата отбора си разменяха предимството в точките. В крайна сметка домакините я спечелиха с 24:22.

Третата четвърт бе изключително оспорвана и резултатът се движеше кош за кош. Гостите обаче поддържаха аванса си и преди последната част водеха с 9 точки.

Всичко в мача се реши в последната част. С две последователни атаки Лукойл увеличи преднината си на 15 точки. Гостите отбелязаха в началото на четвъртината 13 последователни точки, с което на практика решиха изхода на двубоя.