Вицешампионките от Лукойл Нефтохимик записаха пета поредна и четвърта домакинска победа този път срещу Берое 2007 Стара Загора с категоричното 91:63 (21:6 23:21 22:23 25:13).

Петицата на Петко Маринов поведе с 13:0 до 5 минута, което предопредели по-нататъшния развой на събитията. До почивката бургазлийки имаха аванс от 17 точки, който увеличиха до самия край на срещата на 28.

Радостина Славова реализира 22 за Лукойл Наталия Топалова добави 19, а Барбора Фабианова - 16. За старозагорски най-точна бе Христина Минкова с 15, Бачкова - 11 и Петрова - 10 точки. Албена Бачкова - 11 и Елена Петрова - 10 точки.

Две минути и половина преди края на срещата електрозахранването в зала Бойчо Брънзов спря и затова краят на срещата се забави с 5 минути. Това не попречи на бургазлийки да се поздравят с разгромната победа 91:63.

Следващият седми кръг е дербито в Русе между основните фаворити за титлата. Лукойл гостува на Дунав Еконт. И двата отбора до този момент няма загуба от началото на първенството в А група жени.