Шампионът Лукойл Академик продължи победната си серия и продължава без загуба в шампионата след 76:70 над гостуващия Ямбол.

"Студентите" започнаха силно и набързо дръпнаха с 15:4. Домакините поддържаха аванса си до началото на втората част. Постепенно шампионите се поотпуснаха и позволиха на съперника да ги застигне, като ямболии дори се оттеглиха на почивката с точка аванс при 37:36.

Двубоят продължи равностойно, като в последната четвърт на няколко пъти двата отбора си разменяха предимството в резултата. 3:55 минути преди края гостите поведоха 69:65. До финалната сирена обаче Лукойл направи серия от 7:1 точки и спечели. За домакините най-полезни с по 22 точки бяха Девин Грийн и Травис Питърсън, който добави и 10 борби и 45 асистенции.

За Ямбол с 13 точки и 6 борби се отличи Саймън Финзгър, Юлиян Радионов завърши с 12 точки, а Николай Върбанов записа "дабъл-дабъл" с 11 точки и 12 борби.

Спартак Плевен навакса пасив от 17:26 от началото на втората част и победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) със 70:63. Хрисимир Димитров беше най-добър за домакините с 20 точки, 8 борби и 4 асистенции.

За самоковци с 18 точки и 5 борби се отличи Иван Лилов.