Лукойл Академик се наложи с 95:88 над Питещи в турнира за Купата на Стяуа в Букурещ.

"Студентите" загубиха от домакина на надпреварата в петък, но днес взеха победата след много силна първа четвърт.

Питещи се опитаха да се върнат в мача до почивката, и намалиха до 38:43, а третата четвърт бе доста равностойна.

Лукойл обаче игра по-силно и в последната част, за да затвърди успеха си.

Тери Смит завърши с 23 точки, 12 асистенции и шест борби за Лукойл Академик, Чарлз Томас добави 15 точки, а Крис Минков изигра поредния си силен мач в подготовката с 13 точки, от перфектна стрелба, плюс четири асистенции.

Веселин Веселинов се отчете с 12 точки, по девет вкараха Николай Грозев и Самуел Франсис, по шест - Морис Къри и Килиън Ларсън, а Тенчо Банев отбеляза две точки.

В последния мач от тристранния турнир, Стяуа играе с Питещи.

Питещи вече игра с два български отбора - Рилски спортист и Левски, като победи драматично първите с една точка, и загуби с четири от "сините".