Баскетболният ни шампион ЛукОйл Академик е на един мач от 100% успех в редовния сезон на родното първенство. „Студентите” постигнаха 31-вата си поредна победа у нас, този път над Спартак в Плевен с 96:75 точки, а в следващия последен 32-ри кръг във вторник посрещат Балкан Ботевград в Правец. Перо Антич и Тодор Стойков реализираха съответно 20 и 17 точки и помогнаха за поредния успех на своя тим. Плеймейкърът Уили Дийн пък наниза 16 точки в коша на плевенчани. За домакините, които губеха с 39:52 още на почивката, отново най-полезен бе Хрисимир Димитров с 21 точки.

Най-оспорван се оказа двубоят във Варна, където Черно море прие Ямбол и трудно стигна до победата след продължение със 108:105 точки. 40 минути не стигнаха на съперниците да се победят и срещата завърши при 93:93 точки. Варненци все пак бяха по-убедителни в допълнителните 5 минути и взеха 14-тата си победа в шампионата до момента. Баскетболистите на Ямбол изиграха силна последна част, която спечелиха с 28:14 точки. Американецът Тод Галоуей вкара 30 точки за Черно море, а сънародникът му Брайс Шелдън завърши с 20. За Ямбол гардът Станислав Говедаров отбеляза 31 точки.