Баскет-шампионът на България ЛукОйл Академик загуби и третата си контролна среща в Кипър, този път от гръцкия Арис Солун със 71:90 точки. Двубоят започна с преднина за гръцкия отбор, който имаше аванс от 8 точки след 10 минути игра – 26:18, а почивката дойде при резултат 43:34 точки. В третата четвърт отново Арис доминираше на терена и отбеляза 28 срещу 13 точки за „студентите”. Баскетболистите на ЛукОйл опитаха да променят развоя на мача с финален натиск, но усилията им бяха достатъчни само за крайното 90:71 в полза на съперника.

Американецът Донта Смит бе най-резултатен за Академик с 24 точки, македонецът Перо Антич добави 14, а плеймейкърът Антонио Бъркс вкара 10 точки. Сръбският гард Ненад Джорич пропусна контролата заради контузия в глезена.

Джеремая Масей пък се отчете със 17 точки за Арис. Тимът от Солун снощи загуби от Панелиниос с 67:70 точки, а също в Никозия друг гръцки отбор Олимпиакос претърпя поражение от Макаби Тел Авив с 81:95 точки. Интересното е, че спряганият за нов национален треньор на България Пини Гершон изведе настоящия срещу бившия си тим, с който спечели два пъти по ред Евролигата.