Баскет-шампионът ни ЛукОйл Академик остана начело в група Н на купа УЛЕБ въпреки победата на досегашния лидер БК Киев в Латвия. Киев надви АСК Рига с 81:72 точки, но „студентите” оглавиха временното класиране.

И двата тима са с по 5 успеха от 7 кръга до тук в надпреварата.

Домакините от Рига започнаха по-добре снощния сблъсък и дръпнаха с 19:15 след първата част, а дори имаха аванс от 7 точки на почивката – 38:31. Украинците обаче увеличиха оборотите през второто полувреме и постепенно намалиха разликата до 2 точки 10 минути преди края – 53:51. Последва силна последна четвъртина и БК Киев взе петата си победа в УЛЕБ благодарение най-вече на Маркъс Фейсън, който завърши с 21 точки, а Пуух Джетър и Артур Дроздов вкараха по 20.

Трети във временното класиране в групата излезе следващият съперник на ЛукОйл Академик в купа УЛЕБ Бенетон с 4 победи и 3 загуби, колкото има и Артланд Драгонс.