Лукойл Нефтохимик се наложи над Дунав Еконт с 84:80 и поведе с 2:0 победи в финалната серията до три успеха от Държавното първенство по баскетбол за жени.

Двубоят се игра на неутрален терен в зала „Христо Борисов” във Варна заради наказание на шампионките от редовния сезон. Бургазлийки имаха леко превъзходство през първото полувреме и се оттеглиха на почивка при 43:40 в своя полза. Те нанесоха своя удар в третата част и натрупаха аванс от 13 точки аванс преди последните 10 минути.

Състезателките от Дунав се опитаха да стигнат до обрат, но успяха само да намалят до 80:84 в края. Анджела Тисдейл беше най-рeзултатна за Лукойл с 23 точки. Вера Перостийска добави 20 точки, 15 борби и 6 асистенции, а също наниза Фрида Айли 20 точки.

Даниел Бъргин с 21 точки и 8 борби беше лидер на русенки. Наталия Топалова реализира 19 точки, а Елена Йоловска се отличи с 16 точки и 9 борби.

Тимът от Бургас може да реши всичко във финалната серия още в третия мач на собствен терен на 12 май.