Миналогодишният носител на Купата на България Лукойл Нефтохимик (Бургас) победи пред собствена публика Миньор (Перник) с 89:61 точки и спечели бронзовите медали в тазгодишното издание на надпреварата.

Домакините спечелиха първата част с 25:16 точки, а на почивката имаха преднина от 8 точки - 41:33.

Момичетата на Иван Лепичев пречупиха своя съперник в третатачаст, която спечелиха с 23:14, а в големи периоди от мача имаха аванс дори от 23 точки.

В началото на четвъртата част домакините започнаха със серия от 18:4, поведоха с 31 точки - 82:51 и на практика решиха мача.

Това бе и най-голямата разлика в срещата.

За победителките най-резултатни бяха Неда Дурич и Даниел Кратчър съответно с 18 и 17 точки. Елена Йоловска се отличи с 16 точки.

За Миньор с по 13 точки завършиха Светла Асенова-Лозанова и Камелия Михалкова.

От 18.00 часа в Бургас започва финалният мач между шампиона Дунав Еконт (Русе) и Монтана 2003.