Шампионът Лукойл Нефтохимик Бургас разби БК Монтана 2003 със 104:66 (26:23, 36:17, 26:14, 16:12) точки в дербито на четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Само първата част не равностойна, а след това възпитаничките на Петко Маринов не дадоха никакъв шанс на съперника, който е носител на Купата на България за миналата година.

По този начин шампионките взеха реванш за тежкото поражение в предния кръг от Дунав в Русе.

Домакините решиха спора още до почивката, когато водеха с 62:40, а през четвъртия период разликата достигна внушителните 39 точки.

Американката Трейси Едуардс се разпореждаше безапелационно под двата коша и бе определена за играч на мача с 37 точки, 32 добави Татяна Лихтарович с 32 точки

За Монтана 2003 най-резултатна бе Румяна Николовска с 19 точки. Лидерката Ивелина Вранчева игра под своето ниво, а заради грип не пристигна в Бургас Зоя Станоева.

"Решихме мача рано в своя полза. Признавам, че не очаквах такава голяма разлика, но момичетата ме изненадаха приятно. Тази победа ще ни даде и настроение преди гостуването на Миньор в Перник следващата седмица", каза след мача наставникът на домакините Петко Маринов.