Лукойл Нефтохмик е на път да спечели трета титла в клубната история, след като записа втора победа във финалната серия срещу действащите шампионки от Дунав Еконт със 76:67 (27:16, 10:22, 21:10, 18:19)

Така пред петицата на Петко Маринов се открива прекрасна възможност утре вечер да триумфира със златните медали пред своя публика. Домакините започнаха нахъсано, доминираха през първата четвърт и логично се оттеглиха с 11 точки аванс.

Силно играха американката Лори Неро и сръбкинята Неда Джурич. Противно на очакванията шампионките реализираха обрат през втория период и дори се оттеглиха с точка аванс на почивката при 38:37.

Така всичко започна от начало през второто полувреме. Нервността и напрежението си казаха думата и мачът се превърна повече в битка. Липсваха резултатни атаки, но все пак бургазлийки успяха да спечелят с 21:10 третата част, което предопредели и крайния ни успех. Капитанката Елена Йоловска разби защитата на Дунав с четири поредни тройки.

Много полезно се включи и Анна Соколан. Щурмът на шампионките в последните минути доведе само до почетна разлика 76:67.