Отборът на Лукойл Нефтохимик (Бургас) победи Дунав Еконт Експрес (Русе) със 70:61 (18:25, 13:10, 21:18, 18:8) точки в третия мач от финала на Националната баскетболна лига за жени. Така Лукойл Нефтохимик спечели серията с 3:0 победи и защити титлата си от миналата година.

Първата част бе изключително оспорвана като гостенките от Бургас поведоха в резултата от началото и след 10 минути имаха аванс от 7 точки - 25:18. В средата на втората четвърт Елена Йоловска от Дунав Еконт получи четвъртото си лично нарушение и седна на пейката, което се отрази на играта на тима на Георги Божков. Домакините намалиха пасива си на 2 точки - 27:29, но не успяха да изравнят. На почивката русенки водеха с 4 точки - 35:31.

През третата част възпитаничките на Петко Маринов с кош на Фрида Айли в 21-та минута поведоха с една точка - 38:37, а след това увеличиха преднината си до 5 точки - 47:42. Домакините стартираха началните минути със серия от 9:2. След това обаче Дунав Еконт отново поведе в резултата - с 3 точки при 51:48 две минути преди края на частта. След 30 минути шампионките губеха с точка - 52:53.

В последната част момичетата на Петко Маринов успяха да изравнят - 57:57 6:28 минути преди края, а след това поведоха със 7 точки - при 64:57 и при 66:59 две минути преди сирената. В края домакините отбелязаха нови две точки и спечелиха с 9 разлика - 70:61.

В повторение на миналогодишния финал най-резултатни за Лукойл Нефтохимик бяха Анджела Тисдейл с точки 20, Татяна Лихтарович с 19 и Вера Перостийска с 18 точки. За Дунав Еконт се отличиха Елена Йоловска с 15, точки, а по 12 реализираха Наталия Ануфриенка и Даниела Петева.

„Много тежък двубой. Дунав не издържа психологически на финалния ни натиск. Отборът на Дунав не вярваше, че можем да победим. Ексцесиите преди втория мач не трябваше да се случват, но това е вина на четири или пет човека. По време на турнира за купата на България не бяхме готови, а след това постепенно навлизахме във форма. Дунав изигра много мачове в европейските турнири. Отсъствието на втората им американка също се оказа решаващо", заяви след мача старши треньора на Лукойл Нефтохимик Петко Маринов.