Шампионките от Лукойл Нефтохимик победиха в дербито на женската НБЛ Дунав Еконт Експрес с 84:83. Загубата е първа за сезона у нас за русенки.

Успехът пък бе своеобразен подарък от баскетболистките на Лукойл Нефтохимик към техния треньор Петко Маринов, който часове преди това бе обявен за почетен гражданин на Бургас.

Домакините започнаха колебливо и Дунав поведе с 20:14 след 10 минути игра. До края на полувремето обаче бургазлийки се "посъбудиха" и с добра игра се оттеглиха на почивката с точка аванс. Те продължиха да трупат преднина и през третата част, а в последната четвърт успяха да удържат победата въпреки щурма на гостенките, информира БГНЕС.

Най-резултатна в тима на Петко Маринов бе шведката Фрида Айли с 26. 19 добави центърът Трейси Едуард, а по 16 - Анна Соколан и Татяна Лихтарович.

За гостенките Наталия Ануфриенка реализира 23 точки. С 19 точки и 10 борби се отчете Даниел Бъргин.

Лукойл Нефтохимик остава лидер във временното класиране преди гостуването на Монтана след седмица.