Шампионът на България по баскетбол при жените ЛукОйл Нефтохимик победи Монтана 2003 в последния мач от 18-я кръг на вътрешното ни първенство. Бургазлийки спечелиха у дома с 85:66 точки и така се изравниха на върха със съперника си и Левски.

Домакините дръпнаха още през първата част, като до края тимът поддържаше разлика и стигна до победата, пише bgbasket.com. Срещата бе равностойна в първите четири минути, след което шампионките почнаха да се откъсват. Те дори поведоха с 15 точки в един момент, а в края на първата част бяха напред с 29:18. Почти през цялата втора част разликата не падаше под 10 точки, като домакините имаха сериозен аванс. Едва в последните минути монтанки се доближиха, а на почивката Лукойл водеше с 52:44 точки.

Преднината на ЛукОйл не падна под 8 точки в третата част. Тя се движеше около 10 точки, като гостите нито за момент не застрашиха съперника си. След 30 минути игра Нефтохимик бе напред с 68:56 точки и гледаше уверено към победата. През последните десет минути гостите нямаха сили да се опитат да обърнат резултата и бургазлийки спечелиха мача.

Олена Самбурска изигра нов силен мач и стана най-резултатна с 25 точки. Неда Джурич добави 17, а с дабъл-дабъл се отчете американката Тамара Боуи - 14 точки и 10 борби. Мариета Кърчовска отбеляза 17 точки за гостите, а по 15 реализираха Агнеса Дойчинова и Ивелина Вранчева.

Следващата седмица ЛукОйл Нефтохимик ще гостува на Славия, докато Монтана 2003 ще приеме Левски.