Женският баскетболен отбор на ЛукОйл Нефтохимик загуби с 63:68 от чешкия вицешампион УСК Прага. Мачът е част от приятелски турнир в Истанбул, домакин на който е Фенербахче.

Резултатът се движеше точка за точка, като чешкият тим водеше през цялата игра с минимална разлика. Три минути преди края българският отбор дори беше само на две точки от чешкия си съперник.

В УСК Прага играят 5 чужденки - 2 американки, 2 французойки и бившата ни национална Маринела Агеларева, която игра резерва.

От ЛукОйл Нефтохимик с най-голям принос за отбора беше капитанът Зорница Костова. Старши-треньорът Петко Маринов е доволен от участието на баскетболистките на този турнир, който ще им помогне да се обиграят за сезона в България.

Тази вечер е последната среща от турнира за българския тим, който ще се изправи срещу Мигроспор Истанбул. Екипът на турския отбор от този сезон носи бившата състезателка на ЛукОйл Нефтохимик Дион Браун.

След края на мача с Мигроспор българският отбор ще отпътува за Бургас.