Бившият национален селекционер Иван Лепичев започна с победа периода си като старши треньор на женския ЛУКойл Нефтохимик. Бургазлийки се наложиха с 80:60 като гости над Берое 07 в първи четвъртфинал в турнира за купата на страната и направиха реванша след два дни безпредметен. Лепичев беше назначен преди два дни

на мястото на Петко Маринов, който вече води мъжкия тим на ЛУКойл.

Олена Самбурска завърши с 18 точки за ЛУКойл Нефтохимик, Лори Неро добави 16, а Даниел Кратчър - 14. За домакините единствена на ниво се представи американката ЛаТаша Байърс, която завърши с 31 точки.

Гостенките дръпнаха 9 точки аванс в първата четвърт - 17:26 и в следващите периоди от мача само увеличаваха преднината си. 3:43 минути преди края на срещата авансът им достигна до 26 точки - 50:76 след успешно завършена атака на Елена Йоловска. Старозагорки обаче успяха да компенсират и в крайна сметка отстъпиха с 60:80.

В другите два мача от днес:

Рилски спортист - Монтана'2003 - 75:85 (20:30, 18:13, 22:27, 14:15)

Славия Термострен - Миньор (Перник) 42:87 (15:23, 7:22, 10:21, 10:21)

Реваншите са на 13-ти март. Дунав Еконт се класира за Финалната четворка по право, като лидер във временното класиране. Победителят от двойката Миньор Перник/Славия ще играе с Дунав на полуфинал, а победителят от Лукойл Нефтохимик/Берое 07среща победителя от Рилски спортист/Монтана 2003.

Все още не са ясни обаче датите на провеждане на самата Финална четворка. На заседанието на УС на БФБ на 18 Март ще се определи градът-домакин на Финалната четворка, както и датите на неговото провеждане.