Шампионът Лукойл Академик (София) постигна лесна победа с 89:77 точки при гостуването си на Рилски спортист (Самоков) в среща от втория кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Възпитаниците на Марин Докузовски поведоха с 24 точки 38 секунди преди почивката, а през второто полувреме поддържаха аванс от около 20 точки. Едва в последните две минути шампионите намалиха темпото.

Мохамед Абукар беше най-полезен за победителите с 28 точки. 19 точки добави Божидар Аврамов, а 11 точки вкара Павел Маринов. За Рилски Тери Смит наниза 22 точки, Бранко Миркович вкара 20 точки, а с 13 точки се отчете Христо Захариев.

В следващия кръг "студентите" ще посрещнат Левски в дербито на шампионата в Правец в петък от 20.00 часа.