ЛукОйл Академик нямаше никакви проблеми с Черно море за крайното – 91:68, а още на почивката водеше с 46:32 в четвъртфиналите на Купата на България по баскетбол при мъжете. Центърът Георги Давидов вкара 19 точки за успеха на шампионите, Мате Скелин се отчете с 13, а Тодор Стойков добави 12 точки. Македонецът Ристе Стефанов, който вече е с български паспорт, реализира 5 точки и макар стрелбата от далечно разстояние да му изневери, той овладя 5 борби, направи 3 асистенции и добави 6 откраднати топки. Гардът не можа да получи официално новите си документи, тъй като планираната церемония преди мача се отложи, но в залата бе президентът на студентите Валентин Златев. За гостите от Варна похвали заслужи сърбинът Александър Бойч записал 26 точки и 10 борби в актива си.

Левски също взе победа в четвъртфиналите на турнира след като надделя над Ямбол с 91:73. „Сините” имаха само 5 точки преднина след първото полувреме, но през второто вдигнаха оборотите, пречупиха съперника най-вече в последната четвъртина, която спечелиха с 24:15. Станислав Славейков бе най-добър за водения от Любо Минчев тим и реализира 22 точки. 15 вкара американецът Роб Пресън. За Ямбол Нинослав Тмушич и Димитър Хорозов отбелязаха съответно 23 и 18 точки.

В очакваната с най-голям интерес среща Спартак Плевен победи Балкан Ботевград с 19 точки разлика – 99:80. Двата отбора направиха изключително оспорвано първо полувреме, но домакините натиснаха ботевградчани след почивката и за 10 минути вкараха 15 точки повече, след което гостите не успяха да се съвземат. Саша Топчов реализира 19 точки в коша на Балкан, а гардът Цветослав Острев вкара само с 2 по-малко. За Балкан на Георги Младенов американецът Дуейн Мортън отбеляза най-много - 19 точки, а с 12 се отчете Любомир Лилов.

Реваншите от четвъртфиналите са в сряда на разменено гостуване, а при равенство в победите ще се играят трети мачове.