Лукойл Нефтохимик (Бургас) победи шампиона Дунав Еконт със 74:67 точки като гост в Русе във втория мач от финалната серия в женското баскетболно първенство. Така в серията вече има равенство 1:1 победи. Третият и четвъртият мач са в Бургас, което означава, че ако запишат две победи у дома момичетата на Петко Маринов ще вземат титлата. Играе се до три победи от пет мача. Вчера Дунав Еконт победи с 83:75 точки.

Днес гостенките водеха през целия мач и заслужено се поздравиха с победата. През първата част гостенките поведоха със 7 точки - 16:9, но в последните 120 секунди позволиха на домакините да намалят пасива си само на 2 точки - 19:21. През вторите 10 минути възпитаничките на Петко Маринов показаха отново по-добра игра. Те стартираха със серия от 15:6 и поведоха с 11 точки - 36:25 в 16-та минута. До почивката вицешампионките продължиха да трупат преднина и след 20 минути тя беше 12 точки - 44:32, а 15 секунди преди сирената на полувремето аванса им бе 14 точки - 44:30. За бургазлиики силни първи две части изигра Елена Йоловска, която се отличи с 13 точки, 5 борби и 4 асистенции.

В началото на третата част след отлична игра на Олена Самбурска и Елена Йоловска гостенките поведоха със 17 точки - 53:36. След 30 минути преднината на Лукойл Нефтохимик бе 13 точки - 60:47. В последната част домакините започнаха много силно и 7:30 минути преди сирената пасива им бе само 6 точки - 54:60. До края обаче баскетболистките от Бургас показаха по-здрави нерви и въпреки, че загубиха частта с 14:20 точки те спечелиха мача със 74:67. 54 секунди преди сирената русенки губеха с 10 точки - 59:69, а 7 секунди преди финала - само с 5 - 67:72. До края Самбурска вкара два пъти от наказателната линия.

Най-резултатни за победителките бяха Олена Самбурска с 29 точки и 8 борби, Елена Йоловска със 17 точки и 9 борби и Даниел Крачър с 15 точки и 8 борби.

За домакините силен мач направи Наталия Топалова-Шопова, която завърши с 12 точки и 9 борби. С 14 точки се отличи Зорница Костова, а с 11 - Вероника Бортелова.

Третата среща е в понеделник от 18.00 часа в Бургас.