Лукойл Академик победи трудно като домакин в Правец Левски със 103:98 (28:16, 27:34, 20:25, 28:23) в дербито на деветия кръг на Националната баскетболна лига.

Така шампионите продължават без поражение в първенството, а за сините това е втора загуба за сезона и то отново от играчите на Йовица Арсич.

Студентите започнаха силно мача и още след първата част водеха с 12 точки - 28:16. През втората четвърт столичаните се доближиха на само на точка - 42:43, а на почивката домакините водеха с пет точки - 55:50.

През третата част с кош на Арън Харпър Левски стигна до обрат - 65:64, а след това играта продължи кош за кош. След третата част имаче равенство в резултата - 75:75.

В последната част отборът на Лукойл Академик поведе 77:75 и не изпусна водачеството си до края. Всичко в мача реши Тодор Стойков с тройка 83 секунди преди сирената за 99:92 точки, а студентите спечелиха с 5 точки разлика - 103:98.

За Лукойл Академик шестима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Травис Питърсън с 25 точки и 9 борби, Каспарс Камбала със 17 точки и 8 борби, Доминик Джеймс с 15 точки, а по 13 добавиха Тодор Стойков и Брандън Баумън.

За Левски се отличиха Георги Чековски с 23 точки и Доналд Коул с 21 точки, докато Арън Харпър се представи под нивото си.