ЛукОйл Академик остана начело в баскетболния ни шампионат записвайки трудна победа над Балкан в Ботевград с едва 3 точки – 87:84. Домакините водеха с 6 точки на почивката – 40:34. След този втори успех в първата шестица при мъжете, студентите задържаха първата позиция във временното класиране. Студените губеха след 30 минути игра с 5 точки - 57:62, но водени отново от лидера си Тодор Стойков, вкарал 35 точки, стигнаха до успеха след натиск в последната четвърт. За Балкан се отличи Боян Вукадинович - 20 точки и 10 борби. Двубоят пропуснаха капитанът на Лукойл Академик Ламонт Джоунс и Дуейн Мортън за домакините.

ЦСКА надви Черно море с 104:81 в зала Универсиада, а американецът Ейдриън Пледжър продължи силното си представяне с 19 точки, 3 борби, 3 откр. топки и 1 чадър. Грег Даниелсън и Йордан Бозов добавиха по 14 точки, като първият овладя и 6 борби. Червените водеха с 11 точки на полувремето – 55:44, а разликата стигна до 25 точки по време на двубоя. Варненци играха без контузилия се на последната тренировка сръбски център Александър Божич, а най-полезен бе македонецът Синиша Аврамовски, който отбеляза 24 точки и добави 11 борби. Богдан Боев завърши с 20 точки в актива си. Новите попълнения на армейците Тиери Зиг и Карлос Чери направиха добър дебют и вкараха съответно 7 и 3 точки.

В Плевен местният Спартак победи Левски с 90:80, като домакините имаха превес през по-голяма част от мача. Националът Хрисимир Димитров бе най-резултатен с 19 точки, Тотев и Станков добавиха всеки по 16 и 14, а американецът Ед Маккантс завърши с 13 точки в актива си. За сините центърът Стефан Георгиев вкара 20 точки, а Станислав Славейков остана само с 1 по-малко – 19.