Баскетболният ни шампион Лукойл Академик нямаше никакви проблеми при гостуването си в Ямбол в изтеглен мач от 7-я кръг на вътрешното ни първенство. „Студентите” надвиха домакините с 99:67 точки и остават непобедени у нас преди старта на Купа УЛЕБ в понеделник вечер.

Баскетболистите водени от сръбския старши треньор Желко Лукаич поведоха от самото начало с 25:18 след първата четвърт, а на почивката преднината им бе 9 точки – 43:34. Второто полувреме започна с още по-сериозен натиск на гостите, които натрупаха 13 точки аванс само в тази трета част, която завърши при резултат 32:19 в полза на играчите на Лукойл. Шампионите продължиха уверената си игра до края и взеха победата с 99:67 точки.

Лукойл Академик започна в състав Димитър Филипов, Тодор Стойков, Перо Антич, Донта Смит и Тенчо Банев, като най-много вкара американецът – 22 точки, плюс 6 асистенции. Антич и Банев се отчетоха със съответно 16 и 11 точки, а капитанът Стойков завърши с 10 точки. От влезлите като резерви Ненад Чанак реализира 18, а Ристе Стефанов 13 точки.

Наставникът Лукаич не можа да използва плеймейкъра Стевин Смит, който остана в София, заради проблем с коляното му. Опитният гард обаче ще пътува за Рига в неделя.
Отборът на Ямбол бе без национала Димитър Ангелов, който е с контузия, а най-резултатен за домакините бе Кирило Скуматов с 15 точки и 6 борби. Мартин Хорозов добави 13 точки и 10 борби за домакините.

Останалите срещи от 7-я кръг са в събота, като най-голям интерес предизвиква „вечното дерби” Левски - ЦСКА от 18:00 часа в зала „Триадица” в София. Също от 18:00 часа играят Спартак Плевен и Балкан Ботевград. Дунав 2007 приема Черно море от 17:00, а Рилски спортист е домакин на Сливен от 17:30 часа в Самоков.

Статистика: bulgarianbasket.com