Лукойл Академик спечели срещу Вентспилс с 67:64 (16:17, 34:33, 52:55), но пропусна да победи с по-голяма разлика и да си осигури комфортна преднина за реванша в Латвия на 26 февруари.

Минути преди края водеха с 11 точки минути преди края, но в заключителните моменти подхождаха много прибързано към завършването на атаките и позволиха разликата да бъде стопена.

Лукоил поведе с 11:3 в началото на двубоя, но до края на първата част вече изоставаше с 16:17. Латвийците вкараха 7 поредни точки в началото на втората четвърт и поведоха с 24:16, но в крайна сметка студентите спечелиха частта и имаха точка преднина на почивката.

Резултатът преди последните 10 минути бе 55:52 в полза на Вентспилс, но влязоха в черна серия и 7 минути вкараха само един фаул, което позволи на Лукойл да поведе с 67:56. Студентите обаче допуснаха 8 поредни точки и си усложниха живота преди ответната среща в Латвия.

Над всички на полето бе македонският ас на студентите Перо Антич, който игра без смята и записа дабъл-дабъл с със 17 точки и 11 борби, а освен това направи и 4 асистенции, колкото имаше и плеймейкърът Уили Дийн.

Именно Дийн бе голямото разочарование за Лукойл, отбелязвайки едва 2 коша за почти 39 минути игра и пропусна и в четирите случая, когато заставаше на наказателната линия.

Дебютантът Харис Муйезинович се включи много добре в състава на Желко Лукаич и за 17 минути вкара 10 точки. На ниво бяха и Ненад Чанак с 13 точки и капитанът Тодор Стойков с 11.

За гостите от Вентспилс най-резултатен бе Джими Бакстър с 15 точки, а нигериецът Акин Акингбала направи дабъл-дабъл с 12 точки и 10 борби.