Вицешампионките от Лукойл Нефтохимик нанесоха у дома в Бургас първо поражение на лидера в дамското първенство Дунав Еконт с 69:53 (19:14, 32:31, 50:38) и по този начин се реваншираха за загубата в Русе преди два месеца.

Нещо повече - петицата на Петко Маринов пропусна да разгроми своя съперник, след като поведе с 20 точки разлика 3 минути преди края на мача.

Равновесието на силите трая само до почивката. Баскетболистките на Лукойл Нефтохимик нанесоха своя решаващ удар в третата четвърт, която приключиха при 18:7, като Много добре тук се включи Димана Макариева, която отбеляза три последователни коша и обърна резултата в полза на бургазлийки.

С най-много точки - 19 завърши центърът Радостина Славова. За гостенките от Русе Йорданова отбеляза 14 точки, а Римпова - 11. След тази победа Лукойл Нефтохимик свали от първото място русенския тим преди втората фаза на първенството.

Съставите:

Лукойл Нефтохимик: Костова 9, Топалова 10, Славова 19, Кордова 9, Михалкова 9 (Родионова 2, Макариева 11)

Дунав Еконт: Асенова 8, Римпова 11, Найденова 7, Джамбазка 9, Йорданова 14 (Митева 2, Петева 2, Мирчева 0)

Съдии: Мирослав Томов и Младен Марков