Лукойл Академик записа осма поредна победа в Националната баскетболна лига. Шампионите надделяха над Черно море порт във Варна с 83:72.

Гостите започнаха по-добре срещата и успяха до поведат след малко повече от 2 минути игра с 9:2. Домакините на два пъти успяваха да намалят пасива си до само точка при 12:13 и при 16:17, но шампионите взеха първата четвърт с 29:18.

След близо 3 минути игра в началото на втората част домакините успяха да изравнят резултата при 25:25, а след кош и точен наказателен удар на Пламен Алексиев Черно море порт Варна дори поведе в резултата. Домакините успяха да дръпнат с 5 точки при 34:29, но след около 3 "сухи" минути и за двата отбора гостите стигнаха до обрат при 35:34.

Стрелбата на варненци не бе на ниво и само отличната им игра в защита не позволяваше на Лукойл Академик да поведе с по-голяма преднина. В самия край на втората част Черно море порт Варна изравни резултата при 37:37 и при това равенство двата тима се оттеглиха на почивката.

В началото на третата четвърт след две изравнявания на резултата, последното при 41:41, заради грешки на домакините Лукойл Академик успя да поведе 46:41. Черно море порт Варна отвърна с тройка на Ангел Нацкин. В средата на частта шампионите поведоха със 7 точки при 51:44. Около 4 минути преди края на третата част домакините успяха да намалят пасива си до само точка при 50:51, но преди последната решителна част те губеха с 56:62.

Домакините започнаха ударно последната част и за около минута и половина отбелязаха 5 безответни точки и намалиха резултата до 61:62. След три минути и половина игра обаче шампионите показаха класа и успяха да поведат с 10 точки - 71:61, а в последствие дори дръпнаха с 13 точки при 79:66, за да се поздравят с крайния успех.