Лукойл Академик загуби втората си контролна среща в Македония с 79:94 от Фершпед Работнички. Треньорът на тима Желко Лукаич за разлика от вчера даде по-голям шанс на всички в отбора. Той експериментираше със състава и вкара рано в ротация по-младите. Това даде възможност на домакините да спечелят втората част и се оттеглят с преднина от 8 точки на полувремето (50-42), съобщава bulgarianbasket.com.

След почивката Работнички дори се откъсна с по-голяма разлика, но благодарение на 13 поредни точки на Уили Дийн „студентите” се върнаха в срещата. В 35-ата минута резултата стана само 77-72 в полза на Работнички, но последва серия от 14 точки за тях с което разликата набъбна на 19 точки (91-72). В този момент всичко в тази контрола бе решено и победителя бе известен.

Най-резултатен за Лукойл Академик бе Тенчо Банев с 18 точки, а американците Лари О’Банън и Уили Дийн добавиха съответно 17 и 16.

Лукаич остана много недоволен от изявите на младите баскетболисти в отбора, които на моменти играхаизключително слабо.

За македонският състав Трайковски завърши с 26, а Зивчевич с 20 точки. Бившият плеймейкър на ЦСКА Димитър Мираковски се отчете с 18 точки за победителите.

Фершпед Работнички – Лукойл Академик 94-79 (22-23, 28-19, 21-21, 23-16)

Фершпед Работнички: Стояновски 13, Бръчков 0, Веселиновски 0, Талевски 3, Караколев 1, Марковски 0, Зивчевич 20, Трайковски 26, Петрушев 0, Янески 13, Мираковски 18

Лукойл Академик: Дийн 16, Христов 3, О’Банън 17, Стефанов 4, Костов 8, Зафиров 2, Филипов 0, Антич 9, Банев 18, Стойков 2