ЛукОйл Академик победи Левски с 93:64 (27:18, 24:19, 26:14, 16:13) точки в дербито от 13-я кръг на баскетболното първенство на България, играна в Правец. Почти през целия двубой „студентите” контролираха срещата, и така успяха да си върнат на „сините” за допуснатото поражение в двубоя помежду им от 6-я кръг на шампионата.

Двубоят бе изгледан и от футболния отбор на Славия, който води подготовка в Правец.

През първата част играта бе равностойна само до 15:15, а след това момчетата на Любомир Минчев направиха серия от 12:3 и поведоха с 9 точки - 27:18.

През вторите 10 минути разликата за домакините премина границата от 10 точки, а в края на полувремето "сините" върнаха само една тройка чрез американеца Маркъс Хол.

През третата част домакините увеличиха преднината си на 28 точки при 74:46 след тройка на Мийович 2:28 минути преди нейния край.

В последните 10 минути срещата се доиграваше, а най-голямата преднина в мача бе 32 точки при резултат 93:61 1:14 минути преди финалната сирена.

Най-резултатни за ЛукОйл Академик бяха Веселин Веселинов с 21 точки, Владимир Мийович с 20, Тодор Стойков с 12 и Ристе Стефанов с 10.

За Левски с 26 точки и 7 борби завърши Стефан Георгиев, а с 13 се отличи Маркъс Хол.