Шампионът Лукойл Академик постигна 16-а победа за сезона в Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Тони Дечев победиха гостуващия Черно море Порт Варна с 82:70 (12:18, 20:22, 25:13, 25:17) точки в среща от 17-ия кръг.

"Студентите" изоставаха с 10 точки през втората част, но изиграха силно второ полувреме и стигнаха до успеха. Те са начело в класирането с 33 точки, с две повече от Балкан. Павлин Иванов реализира 24 точки за шампионите. Филип Барович записа 19 точки и 9 борби, а Желко Шакич вкара 18 точки. За Черно море Порт Варна Николай Стоянов беше най-резултатен с 18 точки.

Никола Маравич отбеляза 16 точки. Вицешампионът Балкан разгроми гостуващия Левски 2014 с 91:65 (18:17, 28:10, 22:17, 23:21) точки и остава на второ място в класирането. Домакините бяха водени от легендата Георги Христов, който обаче ще бъде временно треньор на тима. Баскетболистите на Балкан поведоха с 46:27 на почивката и до края на двубоя нямаха проблеми. Душан Цветкович беше най-резултатен за победителите с 21 точки 9 борби. Мартин Дурчев реализира 16 точки, а 15 точки вкара капитанът Мартин Маринов. За Левски 2014 с 12 точки и 5 борби се отличи Станислав Славейков.

Ямбол надделя над гостуващия Спартак (Плевен) в драматичен мач със 73:72 (19:14, 22:18, 16;24, 16:16) точки. Денис Агре се превърна в герой за домакините след като вкара кош със сирената. Той завърши мача с 29 точки и 12 борби. Милиян Боцка се отчете с 21 точки и 5 асистенции, а Станислав Говедаров записа 15 точки. За гостите "дабъл-дабъл" - 19 точки и 15 борби направи Димитър Маринчешки, а Милован Савич се отчете с 18 точки. В Бургас Рилски спортист разгроми Черноморец със 104:88 (25:14, 31:28, 29:13, 19:33) точки. Тристан Кери наниза 22 точки за победителите, а 17 точки добави Дарин Иванов. Франк Търнър завърши с 13 точки и 7 асистенции. За Черноморец най-резултатен с 21 точки беше Хънтър Уилямс, който направи и 9 асистенции, а по 16 точки отбелязаха Константин Коев и Марко Янюшевич.