Лукойл Академик записа 11-ата си поредна победа в Националната баскетболна лига и приключи календарната година без загуба по българските терени. „Студентите” се наложиха с 94-77 над Ямбол като домакини в Правец. Гостите се държаха доста дълго време, но през второто полувреме шампионите пречупиха съперника си и взеха победата. Те имат отложен мач срещу Евроинс Черно море в началото на новата година, а ямболии са с по 6 победи и загуби до момента, съобщава bgbasket.com.

Срещата започна много равностойно, като през цялата първа четвърт отборите сменяха водачеството и изравняваха резултата, а в крайна сметка домакините водеха с 20-18. Съвсем скоро резултатът отново бе равен, след което Лукойл поведе с 10 точки. На почивката обаче разликата бе намалена само до 4 точки за 37-41.

След подновяването на играта „студентите” отново се откъснаха с двуцифрена преднина, като този път съумяха да я запазят, а до края на третата четвърт те увеличиха аванса си на 14 точки за 68-54. Баскетболистите наЙовица Арсич нямаха проблеми да запазят аванса си до самия край на срещата и така взеха очакваната победа.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатни бяха Бруно Шундов и Ламонт Мак с по 18 точки, а вторият хвана и 7 борби. 17 пък добави Андре Оуенс.

Джон Офоегбу наниза 24 точки и хвана 13 борби за ямболии. Станислав Говедаров пък се включи с 19 точки и 7 асистенции. Мартин Дурчев пък вкара 14.