Шампионът Лукойл Академик постигна убедителна победа в предпоследния кръг от редовния сезон на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Възпитаниците на Марин Докузовски, който вчера загубиха изненадващо като домакин на Ямбол, днес победиха с 34 точки разлика последния в класирането отбор на Черноморец (Бургас) - 87:53 (25:13, 22:11, 18:10, 22:19) точки в мач от 27-ия кръг.

В мача интрига нямаше. Още в първата част "студентите" поведоха с 12 точки и след това постепенно увеличаваха аванса си. Две минути преди сирената аванса на шампионите достигна 40 точки - при 83:43.

За победителите петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Андре Оуенс се отличи с 19 точки, Ламонт Мак добави 13 точки, по 11 точки реализираха Павел Маринов и Бруно Шундов, а с 10 точки се отличи Дамян Стояновски.

За Черноморец Кирил Павловски вкара 16 точки, а с 11 точки завърши Деян Дунович.