Шампионът Лукойл Академик победи Рилски спортист в среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. "Студентите" се наложиха с 84:60 (26:20, 20:15, 25:11, 13:14) точки и записаха 22-ра победа от началото на сезона.

Възпитаниците на Марин Докузовски поведоха със 17 точки – 39:22 още в 14-та минута, а на полувремето имаха аванс от 11 точки - 46:35.

В третата част шампионите отбеляза 25 точки срещу 11 за съперника и след 30 минути игра водеха с 25 точки - 71:45.

Въпреки че стартираха последната четвърт с 14:5 играчите от Самоков не успяха да стигнат до обрат във финалните четири минути. Домакините завършиха със серия от 8:0 и стигнаха до успеха.

За шампионите се отличиха Андре Оуенс с 14 точки, Ламонт Мак с 13 точки, Тодор Стойков и Дамян Стояновски с по 12 точки и Тенчо Банев с 11 точки и 5 борби.

За тима на Росен Барчовски най-полезни бяха Станислав Ваклинов с 13 точки, Христо Захариев с 11 точки, Бранко Миркович и Асен Великов завършиха с по 10 точки.