Баскетболният ни шампион ЛукОйл Академик нямаше никакви проблеми с Черно море и победи със 107:80 точки съперника си в изтеглен мач от 8-я кръг във вътрешното ни първенство. „Студентите” очакват първия си домакински двубой от турнира за купа УЛЕБ във вторник в зала „Универсиада”.

Македонецът с български паспорт Ристе Стефанов изигра силен мач за ЛукОйл, реализирайки 6 тройки от 7 опита и общо 26 точки. Гардът добави 5 борби и 6 асистенции към актива си. Другият македонец в състава, воден от сърбина Желко Лукаич, Перо Антич остана резерва, но завърши с 21 точки и 9 борби за 28 минути на терена. Бразилецът Мурило да Роса явно се възстановява добре от контузията, която получи на първата тренировка с новите си съотборници, вкара 18 точки, плюс 3 борби, а американецът Донта Смит отбеляза 16 точки за успеха. Плеймейкърът Стевин Смит, който разочарова с изявите си по време на гостуването в Рига успя само в една от петте си стрелби и завърши с 2 точки. Младокът Димитър Филипов пък не влезе в игра срещу Черно море Еврохолд заради контузия.

За варненци най-полезен бе литовецът Аугустинас Витас с 23 точки и 9 борби, а Левен Белберов остана с 15.

Баскетболистите на ЛукОйл Академик взеха нещата в свои ръце още до почивката, когато поведоха с 57:33, благодарение на много силна втора четвъртина (28:11).

След тази поредна победа „студентите” все още не познават поражението в българския шампионат.

Статистика: bulgarianbasket.com