Шампионът Лукойл Академик и Черно море Порт Варна се  класираха за полуфиналните плейофи на Националната баскетболна  лига за мъже. На тази фаза те ще се изправят един срещу друг.

Възпитаниците на Сашо Везенков разгромиха като гост Черноморец  (Бургас) с 40 точки разлика - 119:79 (28:17, 32:27, 31:15,  28:20) и спечелиха серията с 2:0 победи.

Интрига в срещата нямаше, тъй като "студентите" изцяло  превъзхождаха съперниците си. На почивката гостите имаха преднина от 60:44, а в последната четвърт тя достигна няколко пъти границата от 40 точки.

За победителите седем баскетболисти записаха двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Юре Лалич с 25 точки, Александър  Янев с 24 точки и Алано Тъкър с 16 точки и 4 борби.

За Черноморец най-полезни бяха Любен Пасков със 17 точки и  Тодор Тодоров с 15 точки и 7 борби.

В Ямбол пък домакините загубиха от Черно море Порт Варна с 66:81 (20:19, 16:18, 22:26, 8:18). Така варненци спечелиха серията с 2:0 победи и се класираха за полуфиналите.

След равностойна игра през първите три части гостите направиха  силна серия в началото на четвъртата четвърт и 3:31 минути преди сирената поведоха с 18 точки - 79:61, а до края не изпуснаха  водачеството си.

За победителите Милян Пупович завърши с 15 точки и 7 борби, 14  точки реализира Николай Стоянов, а 13 точки - Асен Великов. Станислав Славейков вкара 13 точки за Ямбол, а 11 точки записа  Павел Иванов.