Литовският Лиетувос Ритас ще играе в групите на Евролигата, след като победи белгийския Остенде със 75:66 точки във финала на квалификациите за турнира, които се играха във Вилнюс.

Остенде дръпна след първата четвърт с 10 точки, а на почивката имаше аванс от 2 точки при 43:41. Лиетувос Ритас обаче продълги да наваксва и след силна трета четвърт, която спечели с 24:13, поведе с 65:56 точки след 30 минути игра. До края домакините удържаха аванса си и заслужиха класиране след най-добрите в Европа. Най-резултатен за победителите бе Мартинас Гечевичиус с 19 точки и 4 борби.

Лиетувос Ритас влезе в група D на най-престижния европейски клубен баскетболен турнир в компанията на отборите на Панатинайкос, Цървена звезда, Макаби Тел Авив, Лаборал Витория и Локомотив Кубан.

След приключване на квалификациите, вече могат да бъдат разпределени и групите на турнира Еврокъп. Това ще стане днес в 13.30 часа, когато съперниците си ще научи и българският шампион Лукойл Академик.