Баскетболистите на Левски постигнаха убедителен успех срещу Балкан с 93:71 точки и така приключиха 2010-та година с 10-тата си победа за сезона до момента. „Сините” нямаха никакви проблеми със съперника си, като преднината им достигна 37 точки през второто полувреме. В последните минути наставникът на Левски Тити Папазов пусна в игра някои от по-младите си състезатели и разликата падна, но домакините нямаше как да изпуснат победата.

След срещата стана ясно, че Левски иска да привлече в редиците си американския гигант с български паспорт Прийст Лодърдейл, ако той изясни отношенията си с настоящия си тим Черноморец.

Носителите на Купата на България поведоха още след първите 10 минути, а на почивката резултатът бе 53:32 точки. През второто полувреме „сините” продължиха с добрите си изяви и дръпнаха със 78:47 преди последната четвъртина. Състезателите на Балкан пък не успяха да противодействат на американското трио на Левски.

Доналд Коул бе най-резултатен с 21 точки и 7 борби, а гардът Джейсън Кроу завърши със 17 точки, 6 борби, 3 асистенции и 4 откраднати топки. Арън Харпър пък се отчете с 9 точки, 2 борби и 2 асистенции за 26 минути на терена.

За гостите от Ботевград най-много отбеляза Крум Дойчинов – 17 точки, а 14 добави Станимир Маринов. Балкан приключва 2010-та година с актив 7 победи и 5 поражения за настоящия сезон.