Вицешампионът Левски стартира с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже. Баскетболистите водени от старши треньора Тити Папазов победиха като домакини Ямбол със 76:69 (21:28, 26:10, 17:13, 12:18) точки.

„Сините” загубиха първата част със 7 точки, но си осигуриха спокойствие след отлична втора част, завършила 26:10 точки в тяхна полза. На почивката Левски водеше с 9 точки – 47:38.

През вторите две части играта бе равностойна, но до обрат за Ямбол не се стигна. Минута преди края гостите намалиха пасива си до 5 точки - 74:69, но Левски успя да стигне до победата. Шест минути преди края на двубоя „сините” водеха с 15 точки - 73:58.

Левски започна сезона с победа срещу Ямбол

източник: Gong.bg

За домакините американецът Арън Харпър завърши с 25 точки, а сънародникът му Маркъс Хол добави 22. С 10 точки и 4 борби за успеха се разписа Хрисимир Димитров. Васко Евтимов пък завърши само с 2 точки, 8 борби, но и 8 грешки.

За Ямбол Мартин Дурчев реализира 23 точки, от които 3 тройки, а с 19 точки и 6 борби се отличи американецът Джон Офоегбу. Юлиан Радионов се отчете с 9 точки и 10 асистенции, а Станислав Говедаров, който бързо натрупа лични нарушения остана с 6 точки.