Носителят на Купата на България Левски спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига (НБЛ).

"Сините" постигнаха втора поредна победа над шампиона в Балканската лига Рилски спортист (Самоков) в София този път с 98:87 (21:22, 30:18, 29:26, 18:21) точки и спечелиха серията за третото място с 2:0 победи.

Решаваща за изхода на мача се оказа втората четвърт, която Левски спечели с 30:18.

"Сините" започнаха трудно мача и губеха с 5 точки - 7:12 в 6-та минута. Момчетата на Константин Папазов успяха да намалят пасива си на точка - 21:22 след края на първата част, а в началото на втората поведоха със 7 точки - 35:28.

Две минути преди почивката при 43:38 тимът на Левски направи серия от 8:2 и поведе с 11 точки - 51:40 след 20 минути игра.

През третата част баскетболистите на Левски поведоха с 12 точки - 56:44, а след това и с 14 - 71:56 и запазиха тази си преднина до 30-та минута, която дойде при резултат 80:66.

В последните 10 минути гостите от Самоков не успяха да стигнат до обрат, въпреки че започнаха с 8 безответни точки.

"Сините" пък не вкараха кош повече от три минути. Рилски спортист спечели четвъртата част с 21:18, отстъпваше само с 5 точки - 83:88 3:21 минути преди края, но загуби мача с 11 точки разлика - 87:98 и остана на четвърто място в крайното класиране на НБЛ.

Шестима баскетболисти на Левски завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатни бяха Арнас Казлаускас с 20 точки, Маркъс Хол и Бойко Младенов с по 18 точки, Асен Великов с 13 точки, Станислав Славейков и Дуейн Мортън с по 10 точки.

За Рилски спортист се отличиха Драгослав Папич с 22 точки и Бранко Миркович с 20, а Иван Лилов и Левен Белберов добавиха съответно с 10 и 16 точки.

Маркъс Хол получи награда за топ реализатор на българското баскетболно първенство.