Левски победи с 87:68 Рилски спортист във втората контрола между двата отбора в последните няколко дни, този път в Арена Самоков, съобщава bulgarianbasket.com. Така „сините” взеха реванш, след като в първия двубой завършиха наравно в редовното време, но след изиграната пета четвърт самоковци спечелиха.

Снощи баскетболистите на Левски показаха по-добра игра, водеха през цялото време и не оставиха никакви съмнения в успеха си. Още след първата четвърт гостите имаха аванс от 18 точки (27:9), а на почивката дори преднината им мина двайсет точки (46:25). Много добре за „сините” игра Васил Евтимов, който с точни пасове намираше своите съотборници, а те не пропускаха да бележат.

През второто полувреме Левски поведе с 27 точки в 24-та минута, но последва серия от 10:0 за Рилски спортист и разликата бе намалена. Последните пет минути от срещата двамата треньори пуснаха резервите си, но това не промени драстично изхода от двубоя.

Евтимов и Стефан Георгиев вкараха по 18 точки, а Маркъс Хол завърши със 17 за Левски. Добре се включи и Павел Иванов, завършил с 11 точки.

За Рилски спортист Травис Питърсън завърши с 15, Иван Николов добави 13, а плеймейкърът Бранко Миркович остана с 12 точки.

Левски играе следващата си контрола с кипърския Аполон в неделя от 18.00 часа в зала „Христо Ботев”.

Рилски спортист – Левски 68:87 (9:27, 16:19, 20:19, 23:22)

Рилски спортист: Миркович 12, Лилов 8, Николов 13, Саралийски 4, Ваклинов 2, Груев 10, Папич 4, Питърсън 15

Левски: Хол 17, Александров 3, Славчев 2, Г.Георгиев 2, Славейков 4, Гогов 3, Ст. Георгиев 18, П.Иванов 11, Великов 9, Евтимов 18